23
پنج شنبه, می
ورود
x
ثبت
x

آکادمی علوم کالیفرنیا رنزو پیانو

بناها و آثار معماری جهان
تایپوگرافی
 • خیلی کوچک کوچک متوسط بزرگ خیلی بزرگ
 • پیش فرض Helvetica Segoe Georgia Times

آکادمی علوم کالیفرنیا، پاورپوینت تحلیل آکادمی علوم کالیفرنیا، آکادمی علوم کالیفرنیا رنزو پیانو، تحلیل آکادمی علوم کالیفرنیا، پاورپوینت معماری آکادمی علوم کالیفرنیا

آکادمی علوم کالیفرنیا از بزرگترین موزه‌های تاریخ طبیعی جهان است. فرهنگستان علوم کالیفرنیا کارش را از سال 1853 آغاز کرد که هم یک موزه تاریخ طبیعی است، هم یک رصدخانه، و هم محل نگهداری بیش از 20 میلیون تحقیق که از دانشمندان سراسر دنیا جمع ‌آوری شده‌است. در سال 2008 ساختمان 122 هزار متر مربعی فرهنگستان با طراحی رنزو پیانو کاملاً بازسازی شد.

بنای قدیمی این محوطه، شامل 12 ساختمان جدا از هم بود، که هم اکنون همه ی آنها توسط ساختمانی مدرن که بر روی طبیعت محیط تاکید کرده به صورت یکپارچه درآمده. زیربنای این مجموعه چیزی در حدود 10200 متر مربع می باشد، با این وجود مقدار انرژی که در آن به هدر می رود، با استفاده از آخرین تکتولوژی های ساختمانی به کمترین مقدار خود کاهش یافته است.

آکادمی علوم کالیفرنیا
آکادمی علوم کالیفرنیا (California Academy of Sciences)
 رنزو پیانو

رنزو پیانو که جزو پیشگامان بزرگ عرصه‌ معماری جهان است، در 14 سپتامبر سال 1937 درشهر جنوا در جنوب ایتالیا و در خانواده‌ای معمار متولد شد. پدر، برادر و چهار عموی وی، پیمانکار ساختمان بودند، بدین ترتیب طبیعی بود که او نیز این راه را پیش بگیردمعماری پیانو بیشتر ریشه در تجربیات او دارد چرا که پدری معمار داشت و با طرز قرار گرفتن ساختمان ها آشنا بود. پیانو برای تحصیل معماری ابتدا به دانشگاه فلورانس رفت. در دوره اشغال دانشگاه‌ های ایتالیا بوسیله دانشجویان در میلان نزد فرانکو البینی به یادگیری عملی حرفه معماری پرداخت. در 1964 تحصیلات خود را در رشته معماری در پلی ‌تکنیک میلان با پایان ‌نامه‌ای درباره ساختمان ‌های عربی در قسمت های داخلی لیگوریا به پایان برد و به همکاری با استادش مارکو تسانوسو پرداخت. در بین سال‌های 1965 تا 1970 تجارب زیادی با مسافرت‌های دانشجویی به آمریکا و بریتانیا به دست آورد و در این موقع بود که با جیمز پرو آشنا شد و دوستی آنها تاثیر بسزایی در حرفه‌ای شدن او داشت.

معماری رنزو پیانو در واقع گرد‌آوری هنر، معماری و مهندسی در ترکیبی چشمگیر است. اگر‌چه آثار او جدیدترین تکنولوژی زمان را در خود دارد، ریشه‌های آن به وضوح به فلسفه و فرهنگ کلاسیک ایتالیا باز میگردد. علاوه بر این، وی عمیقا مباحث مربوط به سکونتگاه و معماری پایدار را در دنیای امروز که دائما در حال تغییر است را مد نظر دارد. همچون برونلسکی، پیانو عقیده دارد که معمار باید بر فرآیند ساخت از مرحله طراحی تا پایان اجرا حکمرانی کند. ساختمان‌ های پیانو بر خلاف همفکران او ( فاستر و راجرز) تاثیری شگرف بر تماشاگر نمی‌گذارد. ساختمان‌های او ساده، معقول، سبک و طبیعی هستند. آثار رنزو پیانو شامل اصول ازلی معماری از قبیل: توجه به طبیعت (بمثابه محیط طبیعی که پروژه در آن قرار می‌گیرد، الهام از فرم‌های طبیعت، بهره‌گیری از عناصر طبیعی نظیر گیاهان، آب و نور و استفاده از مصالح طبیعی نظیر چوب و سنگ)، توجه به سایت و کشف اصل استقراری نهفته در خصوصیات سایت، مورفولوژی زمین، رابطه انسان با معماری و . . . است. مرکز فرهنگی ژان ماری تیجیبائو، آکادمی علوم کالیفرنیا و مرکز فرهنگی ژرژپمپیدو از آثار شاخص پیانو به شمار میروند

رنزو پیانو
رنزو پیانو
 آکادمی علوم کالیفرنیا

هدف اصلی ساخت آکادمی جدید، تامین تجهیزات مدرن و ایمن برای نمایش، آموزش، حفاظت و پژوهش طبیعت در زیر یک سقف بود. آکادمی علوم کالیفرنیا نمایانگر سه عنصر فضا-کهکشان (پلانتاریوم)، زمین (جنگل بارانی) و اقیانوس( میدان) است. این سه نشانه سقف را به سمت بالا فشار می دهند و بنابراین پوشش مواج سقف از جنبه ی بصری، آکادمی را یکپارچه کرده است. بام سبز مواج 2.5 جریبی با 1.7 ملیون گونه های گیاهی بومی کالیفرنیا، مقاوم در برابر خشک سالی و بدون نیاز به آبیاری مداوم به نشانه ی هفت تپه سان فرانسیسکو منظر سازی شده است. به گفته معمار آن، رنزو پیانو، طراحی بام سبز، بالا بردن بخشی از زمین پارک و قرار دادن ساختمان در زیر آن است. عملکردهای اصلی آکادمی، دو حجم کره ای بزرگ، 6 هزار فوت مربع میدان شیشه ای و 38 هزار فوت مربع فضای نمایشگاهی انعطاف پذیر و ورودی ها، مجموعه تحقیقات اداری و مخازن آکواریوم است. ورودی اصلی مجموعه در جبهه شمال شرقی در محل اجرای موسیقی و ورودی فرعی در بخش های تحقیقاتی و مدیریت واقع شده. ساختمان جدید موقعیت و جهت پیشین خود را حفظ کرده، و همانند آکادمی قبلی همه عملکردها حول یک میدان یا حیاط مرکزی با سقف شیشه ای سازه ی اسپایداری، بادو مخزن اصلی آکواریوم مرتبط با آکواریوم زیرزمین، به عنوان فضای غذاخوری و جنب و جوش برای کنسرت ها، شام خوردن، جشن ها و مراسم خاص سازمان دهی شده است. به طور کلی این مجموعه را میتوان در سه فضای اصلی با طراحی خاص محدود نمود، این فضاها عبارت اند از حیاط مرکزی، جنگل بارانی و افلاک نما.

بام سبز آکادمی علوم کالیفرنیا
بام سبز آکادمی علوم کالیفرنیا
پلان همکف بنا
پلان همکف بنا
سه فضای اصلی آکادمی علوم کالیفرنیا (میدان، جنگل بارانی، افلاک نما)
سه فضای اصلی آکادمی علوم کالیفرنیا (میدان، جنگل بارانی، افلاک نما)

میدان مرکزی آکادمی که قسمت اندکی از آن شفاف است محل تجمع افراد و به اصطلاح لابی مجموعه میباشد و یک سیستم پرده ‌ای هوشمند این لابی را در مقابل آفتاب و باران محافظت میکند. در این موزه هیچ جدایی بین فضای داخل و خارج وجود ندارد و هدف و ایده‌ای که در آن نهفته است یکی کردن درون و بیرون بنا میباشد.

میدان یا حیاط مرکزی
میدان یا حیاط مرکزی

یکی دیگر از سه فضای اصلی مجموعه، جنگل بارانی میباشد که اطراف آن توسط یک کره شیشه ای احاطه شده است و دارای ارتفاعی از کف تا بام (چهار طبقه و ارتفاع 27 متر) میباشد و شامل محل زندگی پروانه‌ها، پرندگان، عنکبوت‌ها، ماهی ‌های آمازونی و خیلی چیزهای دیگر (در حدود 1600 گونه گیاه و جانور) است. در قسمت بام این فضا، بازشوهای فراوانی قرار داده شده است که آنها جهت ورود نور و تهویه جنگل استفاده میشود. جهت دسترسی بازدیدکنندگان به تمامی طبقات این فضا از پله و رمپ دوار استفاده شده است.

جنگل بارانی
جنگل بارانی

دیگر فضای مهم این بنا افلاک نما موریسون میباشد که گنبد 75 فوتی آن یکی از دقیق ‌ترین جهان‌ های دیجیتالی را نشان میدهد که تا کنون ایجاد شده است و تجربه‌ای فراگیر را ارائه میکند که تنها با حضور در آنجا می‌توان آن را حس کرد. بازدیدکنندگان در این فضا که به صورت کاملا هنرمندانه طراحی شده است شاهد شگفتی های جهان و فراتر از آن از طریق تجسم های دیجیتالی خواهند بود.

افلاک نما
افلاک نما
فضای داخلی افلاک نما
فضای داخلی افلاک نما

در ادامه میتوانید اقدام به خرید و دانلود پاورپوینت آکادمی علوم کالیفرنیا رنزو پیانو نمایید.

مشخصات فایل :

 • فایل پاورپوینت
 • 119 اسلاید
 • فونت زیبای Estedad
 • حجم فایل : 21.7 مگابایت
 • تصاویر فایل :

مطالب موجود در فایل :

 • معرفی بنا
 • رنزو پیانو (مختصری از زندگی نامه رنزو پیانو، معماری رنزوپیانو، آثار برجسته رنزو پیانو)
 • موقعیت بنا
 • تاریخچه آکادمی علوم کالیفرنیا
 • کانسپت بنا
 • طراحی پایدار
 • سقف بنا (پلان، ساختار سقف، ساختار بام سبز بنا، سینی های تجدید پذیر، گیاهان بومی، بازشوهای هوشمند، پانل های خورشیدی)
 • نمای بنا، سه نما از بنا
 • ورودی های بنا
 • فضاهای کلی
 • پلان طبقات زیرزمین، همکف، اول، دوم و بام، یک برش از بنا
 • فضاهای عمومی و خصوصی دو طبقه اصلی شامل طبقه زیرزمین و همکف
 • فضاهای داخلی
 • تصاویر سه بعدی فضاهای داخلی
 • میدان یا حیاط مرکزی (معرفی، پلان، نورگیری و تهویه، تصاویر)
 • جنگل بارانی (معرفی، روشنایی و تهویه، جزئیات دریچه های سقفی، تصاویر)
 • افلاک نما موریسون (معرفی، برش و تصاویر)
 • سالن آفریقا (معرفی، پلان، تصاویر)
 • سایر فضاها شامل لابی اصلی، لابی و تالار جنوبی، مرداب، پاویونهای شرقی و غربی، آکواریوم زیرزمین، گالری و تئاتر طبقه اول (پلان، تصاویر)
 • منابع
تومان32,000

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید