15
دوشنبه, آوریل
ورود
x
ثبت
x

تالار شهر سینت سالو آلوار آلتو

بناها و آثار معماری
تایپوگرافی
 • خیلی کوچک کوچک متوسط بزرگ خیلی بزرگ
 • پیش فرض Helvetica Segoe Georgia Times

تالار شهر سینت سالو، تحلیل تالار شهر سینت سالو آلوار آلتو، پاورپوینت تالار شهر سینت سالو، saynatsalo town hall

بسیاری از ایده ‌‌آل‌‌ها و ایده ‌‌های معماری آلوار آلتو در اصل از معماری کشورهای مدیترانه‌‌ ای اخذ شده ‌‌اند. بازارگاه شهری به عنوان میعادگاهی نمادین برای دموکراسی، تقریباً در همه‌‌ی مراکز شهری طراحی ‌‌شده توسط آلتو نقش بسیار حائز اهمیتی ایفا میکند. این رویکرد که مدت‌‌ها نظر مثبت کارکردگرای حاکم بر معماری را جلب نکرد، باعث تکوین شکل جدیدی از یادمان‌‌ سازی شهری شد. آلوار آلتو از سال 1942 تا 1947 مشغول طرح سینت ‌‌سالو، شهر صنعتی کوچکی با 3000 نفر جمعیت بود. حتی در همان هنگام او مراکز شهری را به‌‌ عنوان میدان‌‌ های باز در نظر میگرفت. یک ساختمان اداری در یک سمت میدان قرار داشت. به توصیه‌‌ی آلتو یک مسابقه‌‌ی طراحی برای تالار شهر در سال 1949 آغاز شد که خود وی با اسم مستعار کوریا Curia) ) برنده‌‌ آن شد. ساخت بنا در بهار سال 1950 آغاز شد و ساختمان تالار شهر در سال 1952 به اتمام رسید. در حالی که تالار سینت سالو مرکز یک شهر کوچک زراعتی را در فنلاند اشغال کرده است، برای بستر خود خیلی بزرگ و مهم به نظر میرسد. این سازه به وسیله آلوار آلتو در 1949 طراحی شده و شامل عناصر کلاسیسیسم و آمیخته با مدرنیته و خصوصیاتی برای شکل دادن یک نقطه مرکزی جدید منسجم برای اجتماع است. در این اثر، آلتو از هر گونه تزئین بیهوده و بی‌ ‌مورد خودداری کرده است و مواد و مصالح بسیار ساده، و ابعادی دنج و صمیمی را انتخاب کرده که همگی شاخص معماری او به شمار می‌‌ آیند.

تالار شهر سینت سالو آلوار آلتو
تالار شهر سینت سالو آلوار آلتو
 آلوار آلتو

آلوار آلتو معمار معروف فنلاندی بود که در 3 فوریه سال 1898 در فنلاند به دنیا آمد و پس از سپری کردن عمر پر فروغ خود در 11 می 1976 چشم از جهان فروبست. او در سال 1916 وارد دانشگاه پلی تکنیک هلسینکی شد و پس از اتمام تحصیلات در سال 1921 از این دانشگاه فارغ التحصیل شد. وی از شاگردان برجسته آرماس لینگرن و لارس سونک بود. او چند سالی در سراسر کشورهای حوزه اسکاندیناوی، اروپای مرکزی و ایتالیا سفر کرد و مدتی هم مشغول فعالیت در دفتر برنامه ریزی نمایشگاه گوتنبرگ بود.

آلتو شیوە منحصر بفردی در قبال مواجهه و رویارویی با مسائل معماری اتخاذ میکند که وی را از رویکرد تقلیل گرایانە جنبش مدرن متمایز میسازد. آلوار آلتو در صدد آن بود تا نگرشی چند بعدی در مورد معماری داشته باشد که همزمان به وجوه فنی و روانشناختی توجه کند، به جای هدف قراردادن خلوص مفهومی و فرمی، معماری او بر آن بود تا تقابل هایی چون طبیعت و فرهنگ، تاریخ و مدرنیته، جامعه و فرد، سنت و بدعت، استاندارد گرایی و تنوع، امر جهانی و منطقه ای، امر عقلی و حسی، و مورد عقلانی و شهودی را با هم آشتی دهد به تعبیر دیگر، آلتو درصدد بود تا تقابل های متضاد را در کارهای خود حاضر سازد، تا معماریاش را غنا بخشد، نه این که به منظور داشتن کاری ساده شده آنها را حذف کند.

ویلای مایرا، بیکر هاوس، آسایشگاه بیماران مبتلا به سل پایمیو، باشگاه کارگران یووسکیله از شاخص ترین آثار طراحی شده توسط آلوار آلتو میباشند.

آلوار آلتو
آلوار آلتو
 بنای تالار شهر سینت سالو

آلوار آلتو تالار شهر سینت سالو خود را چنین توصیف میکند : "این بنا که بر شیب نسبتاً ملایمی قرار گرفته با بخش‌‌های یک و دو طبقه‌‌ی خود حول یک حیاط مرکزی پاسیو سامان یافته است. حیاط داخلی سطح مرتفعی را تشکیل میدهد که حاصل کاربرد مجدد خاک به‌‌ جا مانده از عملیات حفاری در فضای آن است. دفاتر اداری در طبقه‌‌ی همکف طراحی شده‌‌ اند. ساختمان اداری اصلی، که اتاق‌‌ های آن حول پاسیوی مذکور گرد آمده اند، با ایجاد دو سطح (سطح خیابان و سطح پاسیو) از ابتذال هر روزه‌‌ محیط‌‌ های اداری خلاصی یافته است."

سطح حیاط میانی بنا
حیاط میانی بنا

تالار شهر فقط از یک کارکرد اداری برخوردار نیست، بلکه اتاق ‌‌هایی تجاری و مسکونی هم دارد. علاوه بر سالن کنفرانس و اتاق‌‌ های اداری، پلان‌ ‌هایی برای کتابخانه، داروخانه، بانک، اتاق‌‌ های تجاری اضافه بر سازمان، آپارتمان و سونا نیز در آن در نظر گرفته شده است. تالار شهر بر طبق خطوط راهنمای کلی قرار بود که در ابتدا سه طبقه داشته باشد، اما در پلان آلتو، فقط سالن کنفرانس بیش از دو طبقه ارتفاع پیدا میکرد.

از مهم ترین فضاهای تالار سینت سالو، اتاق شورا میباشد که دارای 17 متر ارتفاع میباشد. سقف اتاق شورا به وسیله تیرهای چوبی که از دو تیر مرکزی اصلی گرفته میشوند حمایت میشود و این تیرها نقش تکیه گاه دارند. این تیرها تکیه گاهی برای سقف هستند و نیاز به قاب های درون ساخته سنگین را حذف میکند که مانع از تهویه هوا بین فضای داخلی و خارجی سقف میشوند.

اتاق شورا
اتاق شورا
سقف اتاق شورا
سقف اتاق شورا

در ادامه میتوانید اقدام به خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل تالار شهر سینت سالو نمایید.

مشخصات فایل :

 • فایل پاورپوینت
 • 67 اسلاید
 • فونت زیبای Estedad
 • حجم فایل : 13.9 مگابایت
 • تصاویر فایل :

مطالب موجود در فایل :

 • معرفی
 • مختصری از زندگی نامه و معماری آلوار آلتو
 • شهر سینت سالو
 • موقعیت بنا
 • شبکه ارتباطی سواره و پیاده
 • 4نمای بنا
 • توصیف بنا
 • پلان طبقات همکف، اول و دوم
 • 2برش از بنا
 • سیستم سازه ای بنا
 • مصالح مورد استفاده در بنا
 • منابع
تومان25,000

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید